Odlingsplats

Medarbetare

Lena

Lena Friblick
Grundare och verksamhetsledare för Xenofilia och Stiftelsen Botildenborg
lena.friblick@botildenborg.se
0709 – 85 06 65

Agnes

Agnes Malmström
Ansvarig ekonomi och projektredovisning
agnes.malmstrom@botildenborg.se
0763 – 04 30 92

Cyrille Gaubert
Projektledare Stadsbruk
cyrille.gaubert@botildenborg.se
0763 – 11 06 06

Saba Nazarian
Farm Director
saba.nazarian@botildenborg.se
0707 – 83 49 00

Elin Atlas
Projektkoordinator
elin.atlas@botildenborg.se

Dania Akram
Ungdomsledare #minframtid
info@botildenborg.se

Cornelia Altgård
Odlingsledare sociala trädgården
cornelia.altgard@botildenborg.se

Anton Castenberg
Odlare
anton.castenberg@botildenborg.se

Nina Rostern
Praktiksamordnare Växtplats Botildenborg
nina.rostern@botildenborg.se

Willy Liadouze
Praktikant Stadsbruk
willy.liadouze@botildenborg.se

Fatima Mohammed
Ungdomsledare #minframtid

Mortada Abbas
Ungdomsledare #minframtid

Daniel Svensson
Köksmästare
daniel.svensson@botildenborg.se

Nawal Zaaroura
Husmor

Copyright © 2021 - Stiftelsen Botildenborg · Grafisk formgivning: The big plan · Webbutveckling: naabar