Odlingsplats

Kontakta Botildenborg

Vill du veta mer om Stiftelsen Botildenborg eller bli en av våra samarbetspartners?

Kontakt:
Lena Friblick
lena.friblick@xenofilia.se
0709 – 850 665

Adress:
Botildenborg
Västra Skrävlinge kyrkoväg 12
212 37 Malmö

Medarbetare

Lena

Lena Friblick
Grundare och verksamhetsledare för Xenofilia och Stiftelsen Botildenborg.
lena.friblick@xenofilia.se
0709 – 850 665

Afif

Afif Abou Assaf
Medarbetare Växtplats Rosengård
afif.abou.assaf@xenofilia.se
070 – 400 85 04

Agnes

Agnes Malmström
Ansvarig ekonomi och projektredovisning.
agnes.malmstrom@xenofilia.se
076 – 304 30 92

Cyrille

Cyrille Gaubert
Projektledare Stadsbruk Green Inc.
cyrille.gaubert@xenofilia.se
076 – 311 06 06

Lars

Lars Sandén
Medarbetare Växtplats Rosengård
lars.sanden@xenofilia.se
076 – 301 10 33

Anna

Anna Geite
Projektledare Växtplats Rosengård
anna.geite@xenofilia.se
076 – 310 06 69

Nesrin

Nesrin Cengiz
Matambassadör
nesrin.cengiz@xenofilia.se
070 – 09 09 662

Kajsa Hansson
Odlingsledare Växtplats Rosengård
kajsa.hansson@xenofilia.se
070 – 485 98 00

Sandip Kaur
Administratör Växtplats Rosengård
sandip.kaur@xenofilia.se
070 – 786 09 00

Press

Pressmeddelande


Kontakt:
Kontaktuppgifter finner ni i respektive pressmeddelande.
För allmänna frågor kring bildmaterial och bakgrundsinformation vänligen maila: lena.friblick@xenofilia.se, eller ring 0709-850 665


Här finner ni bilder och pressmeddelanden som går att ladda ner för användning i press-sammanhang. Högerklicka på bilderna och välj ”Save link as…”
Vänligen nämn också fotografens namn när ni använder bilderna.

Pressbilder

Anton Daag, stipendiat 2017

Foto: Stefan Hellström


benaz_frimarke_1

Benaz Mohammed, stipendiat 2016

Foto: Stefan Hellström


benaz_frimarke_2

Benaz Mohammed, stipendiat 2016

Foto: Stefan Hellström, Ren Media Produktion


lena_frimarke

Lena Friblick, Ordförande Stiftelsen Botildenborg

Foto: Jens  Nordström


lena_frimarke2

Lena Friblick, Ordförande Stiftelsen Botildenborg

Foto: Milan Vent


Copyright © 2017 - Stiftelsen Botildenborg · Grafisk formgivning: The big plan · Webbutveckling: naabar